האם ניתן למחוק רישום פלילי

אנשים רבים עשויים למצוא את עצמם גוררים רישום פלילי במשך שנים רבות. עשוי להיות לכך השפעה חמורה על הדימוי העצמי והחברתי וגם השפעה על יכולתו של אדם לנהל חיים תקינים ואף להתקבל למקומות עבודה. לפיכך, ישנן דרכים המאפשרות לקצר ואף למחוק את הרישום הפלילי כך שמי שמעד בעבר יוכל לחזור ולהשתלב בחברה.

 מחיקת רישום פלילי, זאת המומחיות של עורך דין יצחק בן חמו.

 

חשוב להתקדם באמצעות עורך דין

על מנת לנקות את הרישום הפלילי יש לפנות לעורך דין מומחה. עורך הדין יצחק בן חמו מומחה בהליך מחיקת הרישום הפלילי ומתמצא במשפט הפלילי, הוא מעודכן בחוקים המשפטים ובקיא בפסקי הדין החדשים. ליווי של עורך דין יחסוך לא מעט זמן ויסייע בתוצאה טובה כאשר יש לצידכם מומחה אשר בקיא בחוקים. יש לציין כי התקדמות בהליך ללא עורך דין מומחה עשויה להביא לתוצאות חמורות ביותר אשר ישפיעו על העתיד.

 

פרטים אודות רישום פלילי

רישום פלילי מתנהל במשטרה בהתאם לחוק המרשם הפלילי וכולל מספר סעיפים:

  • הליכים פלילים נגד אדם.
  • הליכים אשר התנהלו במסגרת בית דין צבאי.
  • תיקי חקירה הנמצאים במשטרה.
  • תיקים שנסגרו כתוצאה מחוסר ראיות.

 

האם המעסיק שלכם יכול לבקש מכם להציג תעודת יושר

אחת הסוגיות המטרידות אנשים  אשר המבקשים למחוק רישום פלילי קשורה בעבודה- האם למעסיק שלהם מותר לבקש להציג תעודת יושר על מנת לבחון רישום פלילי. יש לדעת כי על מעסיקים חל איסור לבקש עותק מהרישום הפלילי, מה שמכונה " תעודת יושר.

 עם זאת, קרו מקרים בהם מעסיקים דרשו בפני עובדים להציג בפניהם תעודת יושר דבר הנעשה בניגוד לחוק. מכאן, מחיקת רישום פלילי בסיוע של עורך דין יצחק בן חמו עשויה להתגלות כצעד חיוני למדי.

 

האם חלה תקופת התיישנות

לפי החוק, קיימת תקופת התיישנות אשר בסיומה מתחילה תקופה המכונה בשם תקופת המחיקה. בסיום התקופות אדם שאינו עבר עבירות נוספות צפוי למחיקת הרישום הפלילי. יש לציין כי תקופת ההתיישנות מתחילה מיום של החלטת בית המשפט ותלויה בפרמטרים שונים כגון גיל הנאשם( האם מדובר בבגיר או קטין), מהו העונש אשר הוטל על הנאשם, סוג הרישום   (האם מדובר בהרשעה)

 

מחיקת רישום פלילי  בעזרת מומחה

לעיתים אנשים המבקשים למחוק רישום פלילי עשויים למצוא את עצמכם נלחצים מהסיטואציה הנובעת מאי היכרות עם מערכת המשפט. מכאן, יש חשיבות רבה לשכור את שירותיו של מומחה בתחום על מנת שימליץ על צעדים נכונים במטרה לסיים את ההליך במהרה ולשוב לחיים תקינים. אין ספק כי רישום פלילי אינו מקור לגאווה, אך חשוב לדעת כי יש דרך למחוק את הרישום ולהשאיר את הטעות מאחור ולחזור לשגרת החיים.

 מעוניינים למחוק את הרישום הפלילי? צרו קשר עם עורך הדין יצחק בן חמו!